Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/drmoheb/domains/drmohebbati.com/public_html/engine/modules/show.full.php on line 462 بانوان خانه دار، این بزرگان صحنه تلاش و امید را دریابیم : » وب سایت دکتر حسن محبتی
 
 
 
خبرها : بانوان خانه دار، این بزرگان صحنه تلاش و امید را دریابیم :
نویسنده: hasan تاریخ: 7 خرداد 1388 بازدید: 1873 بار

چه کسی است که نداند حلقه کوچک خانواده، سنگنمای تمامی تحولات اصیل اجتماعی است. یکی از بزرگان هنر و سینمای تاجیکستان روزی به من گفت: می دانی بساط حکومت شوروی چگونه واژگون شد؟ گفتم چگونه؟ گفت در مجتمع های مسکونی بر پا شده در شوروی سابق آشپزخانه ها عمومی بود و به قول او در آشپزخانه ها بود که نطفه های تحول اجتماعی بسته شد.
بانوان و مادران در این میدان به ظاهر بسته و محدود، ساختار جامعه را بر پای می دارند. بر سر سفره و میز ناهار و شام و صبحانه است که همه از آنچه واقعاً در دل دارند سخن می گویند و بزرگوارای مادر و همسر، صفابخش روح و جان اهالی خانه است.
بی گمان نقش عظیم و روح نیاز زن ایرانی در میان خانواده ها در جهان بی همتاست. اوست که می داند چگونه زحمات شبانه روزی مردش را که در میان انبوه تبلیغات غیرواقعی و فشار جانکاه گرانی و بیکاری معاش خانواده اش را به همراه می آورد، با صبر و حوصله و تدبیر، به بالندگی فرزندان، رشد و نمو، سلامتی، آموزش و پرورش و تربیت آنان تبدیل کند.
اوست که صداقت و پایمردی و پشتکار را از صبحگاه تا هنگام آرمیدن و در تمامی تلاشهایش و با وجود آنکه در هنگام آسودگی از زحمت روزانه بر صفحه تلویزیون (بخوانید سیما) عینیت آنها را در نمی یابد به جمع خانواده می آموزد و تا پای جان می کوشد و گوشه عزلت نمی پذیرد.
چگونه باید پیام امید را به خلوتگه این بزرگان برد؟!
عرصه تصمیمات اجتماعی خود زیر مجموعه هایی دارد و آن زیر مجموعه ها هر یک سلولها و اجزائی که بسته پیروزی و حضور همه جانبه مردم بر آنها قرار دارد.
تصمیم سازان در حرکت گسترده و همه گیر، مادران و زنان حاضر در خانه هایند.
آنها توان آنها را دارند که به آرامی در گوشها نجوا کنند که انسان برای ماندن، پیش از هر چیزی به امید نیاز دارد. امید به رحمت خداوند، امید نوزاد به آنکه مادر او را در آغوش بفشرد شیر دهد، امید مردی که در زیر ناملایمات و اخراج ها و بیکاریها و تعلیق ها و هزار توی گنگ درهم آلود کارکردن و اقتصادی بیمار و درهم شکسته به نگاه و دست مهربان همسری همدل و امید به حضور مردی که با خود امید می آورد.
 
فقط کاربران عضو می توانند این بخش را مشاهده کنند...

مطالب مشابه:

 • یادمان باشد اگرخاطرمان تنها ماند طلب ...
 • از بی اخلاقی مسلمانان از زبان خواجه نصیر ...
 • چرا بی تدبیری؟؟
 • ایران و بحران فقر
 • اهمیت و فضیلت غدیر


 • نظرات (2)   نسخه قابل چاپ
   ( امتيازها: 0)
   
  1 توسط: Bobrov تاریخ: 30/04/1388 - 12:19 

    پاسخ    

  2 توسط: exarulos تاریخ: 17/07/1395 - 19:23 
  By no means badanie na hiv move on recently cleaned out carpets when they are continue to moistened. The grime through your boots, stockings or toes will happily bathe into your rugs and carpets, defeating the objective of getting them cleaned out. If you should move about them use booties which can be perfectly nice and clean so that you will will not garden soil your carpets.

    پاسخ    

  ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:

  کد امنیتی:
  تصوير كد امنيتي
  ريست کد
  کد امنیتی: