Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/drmoheb/domains/drmohebbati.com/public_html/engine/modules/show.full.php on line 462 بهوش باشيم كه عمرمان بسرعت مي گذرد مثل خوردن يك فنجان چاي. » وب سایت دکتر حسن محبتی
 
 
 
خبرها : بهوش باشيم كه عمرمان بسرعت مي گذرد مثل خوردن يك فنجان چاي.
نویسنده: hasan تاریخ: 20 مهر 1388 بازدید: 1673 بار

گروهى از فارغ التحصیلان قدیمى یک دانشگاه که همگى در حرفه خودآد م هاى موفقى شده بودند، با همدیگر به ملاقات یکى از استادان قدیمى خود رفتند. پس از خوش و بش اولیه،هر کدام از آنها در مورد کار خود توضیح می داد و همگى از استرس زیاد در کار و زندگى شکایت می کردند.
بهوش باشيم كه عمرمان بسرعت مي گذرد مثل خوردن يك فنجان چاي.


استاد به آشپزخانه رفت و با یک کترى بزرگ چاى و انواع و اقسام فنجان گوناگون، از پلاستیکى و بلور و کریستال گرفته تا سفالى و چینى و کاغذى(یکبار مصرف) بازگشت و مهمانانش را به چاى دعوت کرد و ازآنها خواست که خودشان زحمت چاى ریختن براى خودشان را بکشند

پس از آن که تمام دانشجویان قدیمى استاد براى خودشان چاى ریختند و صحبت ها از سر گرفته شد،استاد گفت: «اگر توجه کرده باشید، تمام فنجان هاى قشنگ و گران قیمت برداشته شده و فنجان هاى دم دستى و ارزان قیمت، داخل سینى برجاى مانده اند شما هر کدام بهترین چیزها را براى خودتان می خواهید و این از نظر شما امرى کاملاً طبیعى است، امّا منشاء مشکلات و استرس هاى شما هم همین است. مطمئن باشیدکه فنجان به خودى خود تاثیرى بر کیفیت چاى ندارد. بلکه برعکس، در بعضى موارد یک فنجان گران قیمت و لوکس ممکن است کیفیت چایى که در آن است را از دید ما پنهان کند چیزى که همه شما واقعاً مى خواستید یک چاى خوش عطر و خوش طعم بود، نه فنجان. امّا شما ناخودآگاه به سراغ بهترین فنجان ها رفتید و سپس به فنجان هاى یکدیگر نگاه مى کردید.

زندگى هم مثل همین چاى است.

کار، خانه، ماشین، پول، موقعیت اجتماعى و ... در حکم فنجان ها هستند. مورد مصرف آنها، «نگهدارى و دربرگرفتن زندگى است. » نوع فنجانی که ما داشته باشیم، نه کیفیت چاى را مشخص می کند و نه آن را تغییر می دهد.

امّا ما گاهى صرفاً با تمرکز بر روى فنجان،از چایى که خداوند براى ما درطبیعت فراهم کرده است لذت نمی بریم.

خداوند چاى را به ما ارزانى داشته نه فنجان را ،از چایتان لذت ببرید خوشحال بودن البته به معنى این که همه چیز عالى و کامل است نیست بلکه بدین معنى است که شما تصمیم گرفته اید آن سوى عیب و نقص ها را هم ببینید.»

زندگی جیره مختصری است مثل یک فنجان چای و کنارش عشق است مثل یک حبه قند زندگی را با عشق نوش جان باید کرد.
حال خودمان با ملاك انصاف قضاوت كنيم كه هنوز به دنبال چه فنجاني در زندگي هستيم. 
فقط کاربران عضو می توانند این بخش را مشاهده کنند...

مطالب مشابه:

 • فلسفه زندگی (1)
 • قبل از رژیم لاغری باید بدانید
 • علم سیاست
 • پاسخی کوتاه به معاونت محترم برنامه ریزی و ...
 • درک عظمت حماسه 9 دی مستلزم شناخت پیچیدگی و ...


 • نظرات (0)   نسخه قابل چاپ
   ( امتيازها: 0)
   
  ارسال نظر
  نام:
  ایمیل:

  کد امنیتی:
  تصوير كد امنيتي
  ريست کد
  کد امنیتی: